Удинезе победи Емполи с 1:0
Минимален успех за Удинезе и осмо място за тях в класирането

Удинезе победи Емполи като гост с минималното 1:0 в среща от 26-ия кръг на италианската Серия А. Победен гол за тима от Удине реализира Родриго Бекао в началото на втората част. В началото на мача Кингсли Еизибуе се строполи в наказателното поле и от тима му имаха претенции за дузпа, която обаче не бе отсъдена от рефера.

Гостите продължиха със своята интензивност и Джака Бижол направи опит да прехвърли с глава вратаря, но топката премина покрай гредата. В 54-ата минута Удинезе откри резултата, като след отлично изпълнен ъглов удар Родриго Бекао насочи топката с глава в десния горен ъгъл на вратата.

Емполи имаха възможност да изравнят чрез хубав удар на Балданци, който бе избит в корнер от вратаря на Удинезе – Марко Силвестри. Гостите успяха да удържат предимството си и се изкачиха до осмото място с равни точки с Ювентус. Емполи остана на 14-а позиция в класирането.