Aкадемик хвърли всички сили, но преклони глава пред Апоел Холон
Момчетата на Йордан Янков показаха страхотна игра, но отстъпиха след продължения

Академик (Пловдив) игра много достойно, но загуби след продължения от израелския Апоел Холон, който е участник в Шампионската лига.

Момчетата на Йордан Янков загубиха с 93:95 (23:12, 16:27, 24:27, 19:16, 11:13) като гост в Група G на надпреварата.

Пловдивчани вече си бяха осигурили място във Финалната четворка и започнаха освободено, което ги изведе напред с двуцифрена разлика още след първата четвърт, която набъбна още във втората. Постепенно обаче домакините напипата своята игра и се върнаха в мача.

В началото на третата четвърт силно начало на Академик им донесе 7 точки преднина. След връщане в мача на Апоел, със здрава защита Академик отново успя да излезе напред и поддържаше авванс от 5-6 точки. Минута преди края домакините обърнаха с тройка на Мисгав и взеха аванс от 1 точка, който нарасна на 4 след още една точна далечна стрелба на Брандвайн.

В заключителните секунди обаче Гуджино и Вуцица нанизаха два бързи коша и се стигна до продължения, където домакините бяха по-добрият отбор и взеха победата.