Aрда измъкна точка във Варна без точен удар
Арда изравни с първата си по-сериозна атака към вратата на домакините

Черно море и Арда завършиха наравно – 1:1, в среща от 14-ия кръг на Първа лига, като Моряците пропуснаха възможността да се изравнят по точки с втория във временното класиране Лудогорец.

С ремито съставът на Илиан Илиев набра актив от 24 точки, колкото имат и три столични тима – Славия, Локомотив и Левски. Арда, който не познава вкуса на поражението в последните си пет мача, пък е зад тях на 9-а позиция с 22.

Превъзходството на домакините, особено през първото полувреме, беше повече от сериозно, но те успяха да реализират само един гол. За сметка на това пък гостите от Кърджали стигнаха до точката без дори да са отправили точен удар във вратата, пазена от Георги Георгиев.

Моряците поведоха в резултата малко след средата на първото полувреме – Мади Кета комбинира с Виктор Попов, той прати топката в наказателното поле, там Васил Панайотов предвидливо я пропусна, а добре пласираният алжирец Закария Беншаа без колебание се разписа – 1:0.

Последваха сериозни пропуски на домакините, като до нов гол във вратата на Анатолий Господинов така и не се стигна.

В 62-ата минута пък Арда изравни, след като след неособен прецизен удар на резервата Жосе Жуниор топката се отклони у банционала Попов и влетя в мрежата зад Георгиев.

В следващия кръг Арда посреща Локомотив (София), а Черно море ще се изправи срещу градския съперник Спартак.

ЧЕРНО МОРЕ – АРДА 1:1 (1:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Закария Беншаа (28), 1:1 Виктор Попов (62-автогол)

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (капитан), 10. Велислав Василев (72′ – 19. Матиас Курьор), 20. Мади Кета, 11. Алекс Фернандес (55′ – 39. Николай Златев), 88. Мимито, 31. Закария Беншаа

Резултати: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 19. Матиас Курьор, 77. Стефан Велев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 8. Мазир Сула

Старши треньор: Илиан Илиев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н’диайе, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев (58′ – 17. Иван Коконов), 70. Христо Иванов (58′ – 97. Жосе Жуниор), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (капитан)

Резултати: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов, 29. Слав Петков, 97. Жосе Жуниор

Старши треньор: Александър Тунчев

Съдия: Иво Андреев