Арда се бетонира в топ 4 след нулево реми срещу ЦСКА 1948
Двата отбора завършиха срещата в намален състав

Отборите на Арда и ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига. Двата тима завършиха двубоя с 10 души, след като Иван Коконов и Александър Александров бяха изгонени през второто полувреме.

Първото полувреме на срещата на “Арена Арда” не предложи много голови положения. В 3-ата минута Иван Коконов стреля встрани от вратата на гостите. В 17-ата минута Денислав Александров от ЦСКА 1948 отправи опасен удар от фаул, но Караджов бе на мястото си. В следващите минути темпото на игра не бе високо и двамата вратари нямаха работа. В 42-ата минута дойде и най-доброто положение за Арда за първата част. Стражът на гостите Никола Виденов отрази удар от въздуха на Иван Коконов.

Второто полувреме бе много по-интересно и имаше доста интересни моменти. В 50-ата минута гостите бяха много близо до откриването на резултата, но удар с глава на Борислав Дамянов срещна страничния стълб на вратата, като и Иван Караджов успя да отклони топката.

В 62-ата минута Арда остана с човек по-малко. Главният рефер Станислав Тодоров показа директен червен картон на Иван Коконов за грубо влизане в краката на Ангел Лясков, като съдията си послужи с ВАР.

В 77-ата минута Ангел Лясков шутира покрай вратата на съперника. Малко след това резервата Мартин Хайдаров не успя да намери очертанията на вратата на Арда.

В 84-ата минута и ЦСКА 1948 останаха с 10 души, след като Александър Александоров получи втори жълт картон. До края на двубоя на ‘Арена Арда’ попадение така и не падна, като двубоят завърши наравно 0:0.

Така Арда си гарантира място в топ 4 на efbet Лига и ще играе минимум бараж за европейските клубни турнири, тъй като има аванс от 10 точки пред ЦСКА 1948.

Арда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 71. Пламен Крумов, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов

ЦСКА 1948: 12. Никола Виденов, 25. Александър Александров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков, 28. Емануил Личев, 8. Ивайло Климентов, 27. Борислав Дамянов, 20. Ангел Бастунов, 9. Димитър Митков, 11. Денислав Александров