Арсенал разпечата подаръка си на Боксинг Дей – победа над Челси
Тимът от северен Лондон се поздрави със заслужен успех над плах Челси

Арсенал сложи край на серията от седем поредни мача без победа, постигайки комфортен успех с 3:1 над целещия се високо Челси в динамично лондонско дерби на Боксинг Дей.

Артилеристите излязоха напред в 33-ата минута, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа. Киърън Тиърни бе фаулиран от Рийс Джеймс след негов пробив отляво, а арбитърът Майкъл Оливър посочи бялата точка.

Ситуацията бе преразгледана от системата VAR, но в крайна сметка решението на съдията не бе отменено. Зад топката застана Александър Лаказет, който прати топката в мрежата с хладнокръвно изпълнение – 1:0.

В заключителните акорди на първата част, формацията на Микел Артета дублира преднината си, след като Гранит Джака бе точен с ювелирно изпълнение на пряк свободен удар, което се оказа неразрешим ребус за стража на Сините Менди.

Арсенал унищожи интригата десет минути след подновяването на играта, когато Сака опита центриране, а траекторията на топката изненада Менди и тя отново се оплете в мрежата.

Безидейният в по-голямата част от мача Челси стигна до утешително попадение три минути преди края, като Тами Ейбрахам се разписа с гърди след центриране отдясно. Първоначално голът бе отменен, след като страничният рефер вдигна флаг за засада, а решението му бе уважено от Оливър. След преразглеждане на положението с помощта на VAR, голът все пак бе зачетен.

В продължението на мача Челси стигна до дузпа, след като Мари фаулира Мейсън Маунт. Жоржиньо се нагърби с изпълнението, но изпълни слабо и позволи на Бернд Лено да спаси удара му.

След победата Арсенал вече е 14-ти със 17 точки, докато Челси е шести с 25.