"Топчиите" разбиха френския тим за едно полувреме

Арсенал победи Лион с 3:0 в мач от приятелския турнир за Суперкупата на Дубай. Това бе първи мач от турнира, а попаденията за “топчиите” паднаха през първото полувреме като точни бяха Габриел Магаляеш, Еди Нкетия и Фабио Виейра.

През второто полувреме “артилеристите” нацелиха две греди, така че Лион се спаси от разгром. Регламентът на турнира гласи след всеки мач да има дузпи, като тимът от Северен Лондон се наложи и при 11-метровите наказателни удари. Лондончани вкараха два пъти от бялата точка, докато френският тим вкара веднъж от пет опита. Този успех даде общо четири точки на Арсенал – три за успеха в редовното време и един пункт за успеха при дузпите.

Следващият двубой от напреварата Суперкупата на Дубай е на 11 декември. Той е между Ливърпул и Лион. Два дни по-късно играят Арсенал и Милан, а на 16 декември е последният мач между Ливърпул и Милан. Така всеки тим ще изиграе по два мача, а Арсенал даде заявка за спечелване на приятелския турнир.