Арсенал с нова грешна стъпка, този път срещу Брентфорд
"Пчеличките" спряха своя съперник за победата и му нанесоха звучен шамар.

Тимът на Арсенал допусна нова сериозна грешка по пътя си към мечтата да триумфира с титлата от английската Висша лига през този сезон.

Футболистите на Микел Артета завършиха наравно 1:1 с Брентфорд на “Емирейтс” в двубой от 23-ия кръг на Премиър лийг.

Това бе втора грешна стъпка за “артилеристите”, които в предишния кръг от шампионата инкасираха поражение при визитата на Евертън на “Гудисън Парк” с 0:1.

С днешното равенство съставът на Арсенал остава на лидерското място с актив от 51 точки, а вторият – Манчестър Сити, е с 45 пункта, но и мач по-малко, разбира се.

Иначе първото попадение на “Емирейтс” в срещата между Арсенал и Брентфорд падна в 66-ата минута, когато Леандро Тросар бе точен за домакините.

В 74-ата минута обаче равенството бе оформено на таблото и се оказа крайно след попадение с глава на Айвън Тони.

В следващия кръг Арсенал ще играе с Манчестър Сити и именно този сблъсък може да даде ясен знак кой ще стане шампион в края на настоящата кампания.

Арсенал: 1. Рамсдейл, 4. Уайт, 12. Салиба, 6. Габриел Магаляеш, 35. Зинченко, 8. Йодегаард, 5. Партей, 34. Джака, 7. Сака, 14. Нкетия, 11. Мартинели

Мениджър: Микел Артета

Брентфорд: 1. Рая, 20. Айер, 5. Пинок, 16. Мий, 30. Рурслеу Расмусен, 27. Янелт, 6. Ньоргард, 8. Йенсен, 3. Хенри, 17. Тони, 19. Мбемо

Мениджър: Томас Франк