Арсенал се класира за 1/16-финал след успех над ПСВ
Гранит Жака донесе ценните три точки в Лондон

Арсенал победи с 1:0 ПСВ Айндховен в отложен мач в Лига Европа. “Топчиите” стигнаха до трите точки след попадение на Гранит Жака и успяха да си гарантират класирането за 1/16-финалите в надпреварата.

Срещата на “Емирейтс” не предложи кой знае колко интересен футбол, като през първото полувреме не се стигна до нито едно чисто голово положение.

След почивката артилеристите се опитаха да приложат натиск срещу нидерландския си съперник и усилията им дадоха резултат в 71-та минута.

Тогава Гранит Жака получи топката извън наказателното поле и с прецизен изстрел матира Бенитез за 1:0.

Така Арсенал събра 12 точки на върха в група А и е вече на пет пред ПСВ. Бодьо/Глимт и Цюрих са съответно с по 4 и 0 точки.