Аржентина изтръгна победа срещу Уругвай на Копа Америка
Меси с асистенция за първия успех на "гаучосите" в турнира това лято

Аржентина стигна до успех 1:0 срещу Уругвай в мач от Група А на Копа Америка.

Двубоят беше динамичен, но само през първата част. Аржентинците стартираха по-активно и Лионел Меси можеше да реализира след самостоятелен пробив в 7-ата минута. При втората си по-добра атака Аржентина стигна до гол, когато в в 13-ата минута Меси центрира към Гуидо Родригес, той се извиси и с глава отбеляза за 1:0.

В 27-ата минута Единсон Кавани падна в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи. Само минута по-късно Нахуел Молина се озова на стрелкова позиция и отправи силен шут, който бе отразен от Емилиано Мартинес.

След почивката чак в 75-та минута Луис Суарес имаше шанс да вкара, но атрактивният му удар с гръб към вратата бе неточен. Така Аржентина събра актив от 4 точки, като се изравни с Чили на върха в класирането в групата. За Уругвай това бе първи мач в турнира, като тимът остава с нула точки и заема 4-ата позиция.