Аржентина надви минимално Египет, Кабаков свири отлично
Българската съдийска бригада в състав Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков се отчете с отличен дебют на Олимпийските игри в Токио.

Отборът на Аржентина се добра до минимална победа над Египет с 1:0 във втория си двубой от футболния турнир на Олимпийските игри в Токио.

Попадението падна в началото на втората част, а негов автор стана Факундо Медина.

Главен арбитър на срещата бе българинът Георги Кабаков с помощници Мартин Маргаритов и Диян Вълков.

„Гаучосите“ бяха близо до откриването на резултата още в 5-ата минута, когато изстрел на Адолфо Гаич се отклони в десния страничен стълб.

До края на първото полувреме двата отбора си размениха по няколко по-сериозни положения пред двете врати, но до попадение не се стигна.

В 52-ата минута Аржентина отбеляза първото и решаващо попадение в срещата.

След центриране от корнер бе намерен Факундо Медина, който стреля с глава, а ударът му срещна гредата. Кълбото обаче се върна обратно при полузащитника, който не сбърка от втория опит и откри резултата.

В 85-ата минута отборът на Египет имаше претенции към Кабаков за дузпа, но родният съдия отсъди пряк свободен удар, след като прецени, че нарушението е станало извън наказателното поле.

В крайна сметка до края на срещата нов гол не падна и “гаучосите” се поздравиха с успеха.