Аржентина показа мускули с 5:0 над ОАЕ
Ди Мария с два гола и асистенция в разгромната победа

Един от фаворитите на предстоящото Световно първенство в Катар – Аржентина победи Обединените Арабски Емирства с категоричното 5:0 в последната си контрола преди Мондиала.

Двубоят започна с натиск на Аржентина и в 11-та минута Лео Меси пусна перфектен пас за навлизащия на скорост в наказателното поле Хулиан Алварес, който откри резултата.

В средата на първата част Маркос Акуня центрира за Ди Мария, който от воле матира противниковия вратар за 2:0.

Само 11 минути по-късно Алексис Мак Алистър подаде към Ди Мария, който се озова очи в очи срещу Халид Ейса и крилото на Ювентус оформи класическия аванс на аржентинците. Точно преди почивката Ди Мария комбинира с Лео Меси в наказателното поле на ОАЕ и от движение капитанът на “гаучосите” реализира за 4:0.

Петнадесет минути след почивката Родриго де Паул изведе Хоакин Кореа, който прати топката в мрежата, с което оформи и крайното 5:0.