Астън Вила влезе в Топ 5 след победа над Фулъм
Астън Вила и Уулвърхемптън постигнаха победи при домакинствата си на Фулъм и Кристъл Палас

Астън Вила победи Фулъм в 1:0 на „Вила Парк“ в двубой от 33-ия кръг на английската Висша лига и се намести в топ 5. Единственият гол в срещата бе дело на Тайрон Мингс, който бе точен в 21-вата минута. След този успех Астън Вила събра актив от 54 точки, с което вече заема 5-о място във Висшата лига, докато Фулъм е на 9-а позиция с 45 пункта.

В друг мач от първенството Уулвърхемптън постигна успех над Кристъл Палас с 2:0 на „Молиню“. „Вълците“ удариха още в 3-ата минута след автогол на Йоаким Андерсен, а в четвъртата добавена минута на срещата Рубен Невеш реализира от дузпа, за да удвои аванса на своя тим.

След този успех Уулвс е на 13-о място с актив от 37 точки, също толкова има Кристъл Палас, който е на 12-а позиция заради по-добрата си голова разлика.