Аталанта – Реал Мадрид, съставите на двата тима
Първият осминафинал е днес от 22:00 часа в Бергамо

Аталанта е домакин на Реал Мадрид днес от 22:00 часа в първи осминафинален мач от Шампионска лига.

Бергамаските впечатлиха с изявите си в предния сезон на надпреварата, като стигнаха до четвъртфиналите, където водеха с 1:0 на ПСЖ до 90-ата минута, но френският тим направи обрат за три минути, класирайки се за следващата фаза.

Реал Мадрид пък отпадна още на осминафиналите, след като отстъпи с 1:2 и в двата мача срещу Манчестър Сити.

Отборът на Аталанта е отбелязал 72 попадения от началото на този сезон във всички турнири. 53 от головете са в Серия „А“, 10 в Шампионска лига и 9 за Купата. Реал Мадрид изостава в общия брой – испанският тим има 55 гола дотук, от които 42 са в Ла Лига, 11 в Шампионска лига, както и по един за Купата на краля и Суперкупата.

Стартовите състави:

Аталанта: Голини, Рафаел Толой, Джимсити, Госенс, Ромеро, Маеле, Де Роон, Фройлер, Песина, Сапата, Муриел

Реал Мадрид: Куртоа, Начо, Варан, Менди, Модрич, Кроос, Каземиро, Иско, Васкес, Асенсио, Винисиус