Аталанта се добра до точката срещу Специя в самия край
Родният бранител Петко Христов не влезе в игра за "орлите", които допуснаха изравняване в последните минути.

Отборите на Специя и Аталанта не успяха да излъчат победител от двубоя помежду си и завършиха при равенство 2:2.

Това беше първи мач и за двата тима след подновяването на първенството в Серия “А”, а самият двубой бе от 16-ия кръг.

Българският национал Петко Христов не се появи в игра за домакините и остана през цялата среща на резервната скамейка.

Съставът на Специя имаше аванс от два гола през първото полувреме чрез Еманюел Гяси, който бе точен в 8-ата минута, и Нзола, който се разписа в 31-ата.

След изминаването на точно час игра Итън Ампаду вкара топката за трети път във вратата на Аталанта, но голът не бе признат заради засада.

До драматичното равенство в срещата пък се стигна след голове на Расмус Хойлунд и Марио Пашалич в последния четвърт час – в 77-ата минута и добавеното от съдията продължение – 93-ата.

По този начин отборът на Петко Христов остава на 17-ото място във временното класиране с 14 точки, докато Аталанта излезе на 6-ата позиция с 28 пункта.