Аталанта си осигури поредно участие в Шампионската лига
Важна победа за Специя

Аталанта си осигури участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като един кръг преди края на надпреварата в Серия А се сдоби с преднина от шест точки пред петия Ювентус след драматична победа с 4:3 при гостуването на Дженоа.

Tимът от Бергамо, който ще играе в най-комерсиалната континентална надпревара за трета поредна година, е втори със 78 точки, три пред Милан и пет пред Наполи. Юве е на пета позиция със 72.

Срещата в Генуа започна отлично за Аталанта, който дръпнаха с два гола напред до средата на първата част след голове на колумбиеца Дуван Сапата и украинеца Руслан Малиновски. Малко преди почивката пък Робин Госенс вкара трети гол за бергамаските след удар с глава.

Още в 49-та минута обаче Дженоа намали изоставането си – узбекът Елдор Шомуродов осъществи рейд между няколко защитника в бял екип и завърши отличната атака. Съвсем скоро след това хърватският халф Марио Пашалич върна аванса на Аталанта от три гола – 1:4.

Горан Пандев бе точен от дузпа за 2:4 в 67-ата минута, а малко преди края Шомуродов реализира за 3:4 след асистенция на македонския ветеран.

В крайна сметка обаче Аталанта удържа на късния домакински натиск и си тръгна като победител.

В същото време Специя, без Андрей Гълъбинов в състава си, победи като домакин Торино с 4:1 в много важен мач в битката за оцеляване.