Атлетик Билбао засили надежидте си за Лига Европа с успех над Алмерия
Баските се доближиха на две точки до петия Бетис

Атлетик Билбао надви Алмерия с 2:1 като гост в двубой от 30-ия кръг на Ла Лига. Нико Уилямс и Оскар де Маркос се разписаха за баските, докато почетния гол за домакините вкараха Алехандро Сентелес в добавеното време.

Атлетик влезе като фаворит в мача и показа, че е по-класният отбор още от самото начало. В 9-ата минута Сансет комбинира с Нико Уилямс, който порази вратата – 0:1. Първото полувреме завърши с минимален аванс за баските “лъвове”.

В 56-ата минута Оскар де Маркос направи 2:0 в полза на гостите, като отново Ойхан Сансет се отличи с асистенция.

Алмерия имаше своите шансове за попадение, но вкара чак в продължението на мача чрез Алехандро Сентелес.

След това поражение домакините остават опасно близо до зоната на изпадащите – на два пункта пред 18-ия Валенсия.

Атлетик Билбао пък мечтае за класиране в Лига Европа. Баските са на на точка зад шестия Виляреал и на една до петото място, заемано от Бетис в момента.