Атлетико Мадрид разби Осасуна и се настани на второто място
Чоло Симеоне продължава да мотивира играчите си да не забавят темпото

Атлетико Мадрид победи Осасуна с класическото 3:0 и се върна на втората позиция в Ла Лига, задминавайки градския си съперник Реал.

Първото полувреме изглеждаше сякаш ще завърши без голове, когато в 44 минута Яник Караско даде преднина на домакините след асистенция на Антоан Гризман.

През втората част Атлетико продължи натиска си върху своя съперник и закономерно си тръгна с трите точки. В 62-ата минута Саул Нигес покачи на 2:0, а в 83-ата минута Анхел Кореа оформи крайното 3:0.

След загубата шансовете на Осасуна за класиране за Лигата на Конференциите драстично намаляха. Тимът заема 9-ата позиция и е на три пункта от Атлетик Билбао, три кръга преди края на шампионата. За Осасуна обаче има една лоша и една добра новина след този мач. Добрата е, че следващия им мач е пряк двубой срещу Билбао. Лошата обаче е, че дори те да победят, баските ще останат пред тях в класирането, поради по-добрата си голова разлика.