Силно начало на сезона в Ла Лига за "дюшекчиите"

Атлетико Мадрид стартира по възможно най-добрия начин новия сезон Ла Лига. “Дюшекчиите” сразиха Хетафе с 3:0 като гости на “Колизеум Алфонсо Перес”. Нападателят Алваро Мората бе във вихъра си, като вкара първите два гола в мача в 15-ата и 59-ата минута, а едно попадение добави Антоан Гризман в 75-ата минута.

Атлетико доминираше от самото начало, а в 15-ата минута Мората завърши чудесна атака с прецизен удар за 0:1. Хетафе изравни играта към края на полувремето, като в 41-вата минута Борха Майорал нацели напречната греда.

След почивката възпитаниците на Диего Симеоне бяха доста по-добри. В 59-ата минута обаче Атлетико удвои своя аванс. Жоао Феликс пусна чудесен пас към Мората, който с чудесен завършващ изстрел вкара за 0:2.

“Дюшекчиите” сложиха точка на спора в 75-ата минута, когато Антоан Гризман оформи крайния резултат 3:0. Така Атлетико записа убедителен успех на старта на сезона.

В следващия кръг мадридчани ще имат доста по-труден двубой с Виляреал, докато Хетафе ще играе с Жирона.