Атлетико обърна Хетафе с два гола на Суарес и поведе в Ла Лига
"Дюшекчиите" стигнаха до пълен обрат при визитата си на "Колисеум Алфонсо Перес"

Атлетико Мадрид стигна до трудна победа с 2:1 като гост на Хетафе в 6-ия кръг на Ла Лига, като след успеха тимът на Диего Симеоне стана едноличен лидер в подреждането.

Домакините поведоха в резултата в самия край на първото полувреме чрез Стефан Митрович.

В последния четвърт час „дюшекчиите“ стигнаха до пълен обрат, като заслуга за него имаше голмайсторът на Атлетико – Луис Суарес.

Уругваецът възстанови паритета в 78-ата минута, а с нов гол в 90-ата донесе трите точки за своя тим.

Атлетико Мадрид събра 14 точки след шест изиграни мача, следван от Реал Мадрид с 13 точки, но и мач по-малко. Валенсия и Реал Сосиедад допълват Топ 4, като и двата тима са с по 10 пункта. Хетафе е на предпоследната позиция в класирането без точка от началото на сезона.