Луис Суарес се разписа в края, за да осигури ценната победа

Напорист Атлетико (Мадрид) се завърна на върха в испанската Ла Лига, след като се поздрави с драматична победа с 2:1 като гост на Алавес в среща от 17-ия кръг на надпреварата.

Формацията на Диего Симеоне оглави подреждането с 38 точки, с две повече от втория Реал (Мадрид), но е с два мача по-малко от испанския шампион. Алавес остава на 13-а позиция с 18 точки.

Маркос Йоренте откри резултата за Атлети четири минути преди почивката, след като получи отличен пас от Луис Суарес. В средата на втората част домакините останаха с човек по-малко на терена след червен картон на Виктор Лагуардия.

Въпреки това Алавес стигна до 1:1, след като шест минути преди края Фелипе си отбеляза автогол.

В заключителните акорди на дуела обаче Суарес се оказа на точното място в точния момент и донесе победата на Атлетико с деветия си гол за сезона, засичйки близо до голлинията подаване на Жоао Феликс.