Австрия напомни на Италия защо не е в Катар
Скуадра адзура с бледо представяне във Виена

Австрия победи Италия с 2:0 в контролна среща, състояла се във Виена по-малко от два часа след края на първия мач на световното първенство в Катар.

Домакините се насладиха на летящ старт, откривайки резултата след само шест минути игра – Марко Арнаутович напредна към наказателното поле, след което комбинира с Ксавер Шлагер, който от своя страна простреля Джанлуиджи Донарума с прецизен удар.

Половин час по-късно Австрия вече беше напред с два гола, след като капитанът Дейвид Алаба оплете топката в мрежата на Скуадра адзура със зрелищно изпълнен пряк свободен удар от 25 метра, при който обаче Донарума можеше да се намеси по-адекватно.

След почивката селекционерът на Италия Роберто Манчини направи доста смени, но и те не се оказаха достатъчни да извадят гостите от обхваналата ги летаргия.

АВСТРИЯ – ИТАЛИЯ 2:0 (2:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Ксавер Шлагер (6), 2:0 Дейвид Алаба (35)

АВСТРИЯ (3-4-2-1): 1. Хайнц Линднер – 2. Максимилиан Вьобер, 5. Щефан Пош, 15. Филип Линхарт – 22. Джуниър Адаму, 4. Ксавер Шлагер, 6. Николас Зайвалд, 8. Дейвид Алаба (капитан) – 19. Кристоф Баумгартнер, 9. Марсел Забицер – 7. Марко Арнаутович

Резерви: 12. Александър Шлагер (вратар), 13. Никлас Хедъл (вратар), 16. Филип Мвене, 10. Флориан Грилич, 17. Флориан Кайнц, 21. Романо Шмид, 11. Михаел Грегорич, 18. Мухамед Чам-Сарачевич

Селекционер: Ралф Рангник

ИТАЛИЯ (3-4-3): 1. Джанлуиджи Донарума – 15. Франческо Ачерби, 19. Леонардо Бонучи (капитан), 13. Федерико Гати – 3. Федерико Димарко, 6. Марко Верати, 18. Николо Барела, 2. Джовани Ди Лоренцо – 20. Винченцо Грифо, 10. Джакомо Распадори, 17. Матео Политано

Резерви: 21. Алекс Мерет (вратар), 24. Иван Проведел (вратар), 25. Гилермо Викарио (вратар), 23. Алесандро Бастони, 5. Джорджо Скалвини, 7. Фабиано Паризи, 16. Фабио Мирети, 4. Самуеле Ричи, 11. Уилфред Нонто, 14. Федерико Киеза, 22. Николо Дзаниоло, 8. Симоне Пафунди, 12. Матео Песина, 9. Андреа Пинамонти

Селекционер: Роберто Манчини

Главен съдия: Кристиан Дингерт, Германия

Стадион: „Ернст Хапел“, Виена, Австрия