Аякс вгорчи завръщането на Рейнджърс в Шампионска лига
Нидерландският гранд отнесе с 4:0 шотландците

Аякс започна участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига с разгромен успех с 4:0 над Глазгоу Рейнджърс. Чакането от 12 години за шотландския клуб да се завърнат сред най-добрите в Европа приключи, но първият им досег до това ниво се оказа горчив.

Резултатът на “Йохан Кройф Арена” беше открит в 17-та минута, когато Стивън Бергуис изпълни корнер и намери Едсон Алварес, който надскочи всички в пеналта и реализира за 1:0.

Малко след половин час игра резултатът набъбна до 2:0. Отново Бергуис беше в центъра на вниманието, след като пое топката в наказателното поле и с прецизен изстрел, който се отклони леко реализира.

Само секунди по-късно Аякс покачи до 3:0. Мохамед Кудус направи отличен индивидуален пробив и завърши атаката с перфектен изстрел, който матира МакЛоглин в десния ъгъл.

В 71-та минута Рейнджърс върна един гол, но той беше отменен с ВАР заради засада, а в 80-та минута Стивън Бъргвайн се възползва от грешка в отбраната на шотландците и оформи крайното 4:0.