Бабиков и Дербушева над всички в масовия старт
Следващият етап от шампионата на Русия ще се състои през септември в Тюмен

Антон Бабиков спечели масовия старт в рамките на шампионата на Русия в летния биатлон, провел се на трасето в Демино (Ярославска област).

На второ място, изоставайки със 17.9 секунди остана Карим Халили, а на трета позиция – на 33.2 секунди след победителя, финишира Ярослав Костюков.

Руският биатлон преживява трудни години, като дори най-добрите състезатели на Сборная отстъпват значително на челниците в Световната купа.

Най-добре класираният руснак в генералното класиране за сезон 2020/2021 година беше Александър Логинов – 17-ти. Едуард Латипов завърши на 18-та позиция, а Матвей Евсеев – на 21-а.

Бабиков и Дербушева над всички в масовия старт 1

В масовия старт при жените най-бърза бе Тамара Дербушева, следвана от Наталия Гербулова и Карина Бахтина.

Тази година шампионатът на Русия се провежда в два етапа, като следващият кръг ще се проведе в Тюмен между 23 и 26 септември.