"Баварците" не пожалиха "бяло-сините".

Отборът на Байерн Мюнхен записа втора поредна победа в група “E”, след като разгроми с 5:0 Динамо Киев. По този начин възпитанците на Юлиан Нагелсман продължават да бъдат убедителен лидер в класирането с пълен актив от точки, а украинският гранд остава на третата позиция.

През първата част машината за голове Роберт Левандовски бе точен на два пъти – в 12-ата и в 27-ата минута.

В 68-ата минута Серж Гнабри направи резултата класически в полза на Байерн, а малко по-късно Лирой Сане също се разписа, след като се измъкна елегантно от опеката на защитник на Динамо Киев и с хубав удар порази за четвърти път целта.

В 87-ата минута Чупо-Мотинг също добави името си към голмайсторите, оформяйки крайното – 5:0.

В следващия кръг “баварците” гостуват на Бенфика, а Динако Киев ще има тежка визита на “Камп Ноу”.