Байерн Мюнхен прегази Вердер с хеттрик на Гнабри, а Мане се контузи
Баварският гранд с девета поредна победа

Байерн Мюнхен разгроми Вердер Бремен с резултат 6:1 на “Алианц Арена” в двубой от 14-ия кръг на Първа Бундеслига. Баварците вкараха четири попадения през първото полувреме и добавиха още два гола в края на мача. Много силен мач за домакините изиграха Серж Гнабри, който вкара хеттрик.

Неприятната новина за Юлиан Нагелсман обаче бе контузията на Садио Мане. Сенегалският национал напусна терена в 20-ата минута, а на негово място влезе Лерой Сане.

Байерн откри резултата в 6-ата минута чрез Мусиала, а четири след това Антъни Юнг изравни за гостите.

В 20-ата минута Чупо-Мотинг пропусна дузпа за баварците. След това обаче баварците се развихриха. Байерн вкара три попадения за шест минути, като две от тях бяха на Гнабри, а едно на Горецка. Така тимът на Нагелсман се прибра на почивка с аванс от 4:1.

В 82-рата минута Серж Гнабри оформи своя хеттрик. Той се разписа след асистенция на Мазрауи.

В 84-ата минута баварците вкараха шести гол. Младият талант Матис Тел прониза вратаря на гостите с мощен удар за 6:1 и оформи крайния резултат.

Това бе девета поредна победа за Байерн във всички турнири. Тимът от “Алианц Арена” дръпна с четири точки аванс на върха в Бундеслигата пред втория Фрайбург.