Португалският защитник Жоао Кансело дебютира с асистенция

Байерн Мюнхен постигна първа победа в официален мач през 2023 г., след като разби Майнц с 4:0 като гост в двубой от 1/8-финалите на Купата на Германия.

Баварците имаха тотална доминация над съперника и още до почивката решиха всичко с три гола. Дебют за Байерн направи португалският бранител Жоао Кансело, който се отчете с асистенция за първия гол в мача, отбелязан от Чупо-Мотинг в 17-ата минута.

След половин час игра на “Мева Арена” гостите от Мюнхен имаха два гола аванс, след като Джамал Мусиала покачи на 2:0.

Минута преди края на първото полувреме Лерой Сане отбеляза за 3:0 след асистенция на Чупо-Мотинг.

Байерн намали темпото след почивката, а в 83-ата минута резервата Алфонсо Дейвис вкара четвърти гол.

В 86-ата минута Александер Хак от състава на Майнц бе изгонен за втори жълт картон, но това бе без значение за крайния изход на двубоя.