България до 19 г. срази Молдова с 2:0 в контрола
Втори пореден успех за "лъвчетата" в Турция

Юношеският национален отбор на България победи връстниците си от Молдова с 2:0 във втори контролен мач по време на лагера си в Турция. Младите “лъвчета” стигнаха до успеха след попадения на Християн Петров и Иван Тасев.

Преди три дни България разгроми Северна Македония с 4:0, така че победата срещу Молдова е втора поредна за “лъвчетата” на лагера в Турция. През целия мач възпитаниците на Ангел Стойков доминираха над своя противник.

България стартира силно срещата и наложи натиск. В 11-ата минута Станислав Шопов стреля от пряк свободен удар, но стражът на съперника се намеси добре. Малко по-късно отново футболистът на Ботев Пловдив отправи шут към вратата на Молдова, но в аут.

Най-доброто положение през първото полувреме за България дойде малко преди половин час игра, когато Емил Ценов можеше да вкара първото попадение. Юношата на ЦСКА засече топката с глава след подаване от корнер, но топката бе избита от голлинията.

Второто полувреме стартира равностойно, но в 55-ата минута нашите момчета откриха резултата. Капитанът на България Християн Петров се възползва от центриране на Слави Шопов от корнер и вкара за 1:0.

В 69-ата минута Иван Тасев вкара втори гол за България със страхотен прехвърлящ удар от дистанция – 2:0.

Молдова можеше да върне едно попадение в 80-ата минута, като вратарят на българите отрази удар на Марио Манолич.

Съставът на България U19: Кристиан Томов, Валентин Цветанов, Алекс Луканов, Християн Петров, Георги Господинов, Емануил Мирчев, Емил Ценов, Калоян Атанасов, Мартин Сораков, Георги Трифонов, Станислав Шопов