Барса е на 1/4-финал в ЛЕ след обрат срещу Галатасарай в Турция
Точни за важния успех на "каталунците" бяха Педри и Обамеянг.

Испанският гранд Барселона направи пълен обрат срещу турския Галатасарай и спечели гостуването си в Турция с 2:1, чрез което продължава към фазата на 1/4-финалите в Лига Европа.

Маркао откри за домакините в 28-ата минута, а Педри възстанови равенството в 37-ата минута. Пиер-Емерик Обамеянг пък донесе пълния обрат за “каталунците” в 49-ата минута.

Още в 6-ата минута гостите стигнаха до добро положение, след като Гомис бе изведен на добра стрелкова позиция, но шутът му бе блокиран от Жорди Алба.

Барса отговори на предизвикателството с удар от далечно разстояние на Феран Торес, който обаче се оказа неточен.

Секунди по-късно възпитаниците на Шави Ернандес можеха да поведат в резултата, тъй като Френки Де Йонг бе изведен зад защитата на Галатасарай и се озова очи в очи с Иняки Пеня, но изстрелът му премина встрани от вратата на турския отбор.

В 28-ата минута изненадващо домакините поведоха в резултата. Александру Чикалдау центрира от корнер отдясно, а капитанът Маркао плонжира и с глава матира Тер Стеген.

Отговорът на Барселона обаче беше светкавичен! В 37-ата минута Феран Торес пусна топката към Педри в наказателното поле, който се справи със съпротивата на двама футболисти на Галатасарай и с хладнокръвен удар възстанови равенството на таблото.

В заключителните минути на първата част Обамеянг стреля с глава, а кълбото се отби в напречната греда.

Второто полувреме стартира по мечтан начин за Барселона. В 49-ата минута Пеня направи страхотно двойно спасяване след удари на Серхио Бускетс и Педри от близка дистанция. Топката обаче стигна до Френки де Йонг, който я продължи към Обамеянг, а габонският стрелец отблизо оформи обрата за “каталунците”.

В 55-ата минута Шави трябваше да извърши принудителна смяна в състава си, след като Сержиньо Дест получи травма, а на неговото място се появи Роналд Араухо.

Патрик ван Аанхолт отправи хубав фалцов изстрел от далечна дистанция в 60-тата минута, но топката премина над вратата на Пеня.

В 80-ата минута Керем Актюроолу нахлу в наказателното поле на “блаугранас” и стреля, но покрай вратата.

5 минути по-късно емоциите в Истанбул се нажежиха, а от трибуните започнаха да летят различни предмети.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Галатасарай: 26. Инаки Пеня, 4. Тайлан Анталайлъ, 6. Патрик ван Аанхолт, 7. Керем Актюроолу, 8. Райън Бабел, 93. Саша Боей, 25. Виктор Нелсон, 45. Маркао, 22. Беркан Кутлу, 33. Александру Чикалдау, 18. Бафетимби Гомис (63′ 11. Мостафа Мохамед)

Резерви: 13. Исмаил Чипе, 5. Алпаслан Йозтюрк, 11. Мостафа Мохамед, 15. Ерик Пулгар, 19. Йомер Байрам, 21. Олимпиу Моруцан, 24. Каан Арслан, 53. Баръш Йълмаз, 54. Емре Кълънч, 67. Халил Дервишоолу

Старши треньор: Доменек Торент

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген, 2. Сержиньо Дест (55′ 4. Роналд Араухо), 3. Жерар Пике, 24. Ерик Гарсия, 18. Жорди Алба, 5. Серхио Бускетс – к, 16. Педри, 21. Френки де Йонг, 19. Феран Торес,  11. Адама Траоре (46′ 7. Усман Дембеле), 25. Пиер Емерик Обамеянг

Резерви: 13. Нето, 36. Арнау Тенас, 4. Роналд Араухо, 6. Рики Пуч, 7. Усман Дембеле, 9. Мемфис Депай, 12. Мартин Брайтуайт, 15. Клеман Лангле, 17. Люк де Йонг, 22. Оскар Мингеса, 28. Нико Гонсалес, 30. Гави

Старши треньор: Шави Ернандес