Барса изпрати легендарния Пике с рутинна победа над Алмерия
Каталунците поне временно вече са на първата позиция в таблицата с 34 точки.

Тимът на Барселона записа четвърта поредна победа в испанската Ла Лига, след като се наложи над състава на Алмерия с 2:0 в среща от 13-ия кръг на шампионата.

Чрез този успех поне временно каталунците застанаха на върха във временното класиране и вече имат в актива си 34 точки, а Реал, който е с мач по-малко, е с 32 пункта.

Мачът срещу Алмерия бе по-специален за централния защитник Жерард Пике, за когото това бе последен двубой на “зеления килим”.

Както е известно, опитният футболист преди броени дни анонсира, че прекратява кариерата си, а днес той получи заслуженото уважение от ръководството на клуба и феновете на Барса, които бяха изпълнили почти до краен предел “Камп Ноу”.

Пике, който окача обувките на пирона на 35-годишна възраст, записа името си със златни букви в историята на каталунския гранд.

Защитникът е четирикратен носител на Шампионската лига, шампион на Англия и осемкратен първенец в Испания, а с националния отбор на своята страна той е световен и европейски шампион.

Попаденията за успеха на Барселона над Алмерия иначе реализираха Усман Дембеле и Френки де Йонг.

В 48-ата минута Серхио Бускетс с хубаво подаване намери Дембеле, който направи мощен рейд и с техничен изстрел насочи топката в долния десен ъгъл на Фернандо Мартинес.

Авансът на Барса бе удвоен в 62-ата минута, когато Ансу Фати бе много близо до гола, но не успя да се разпише, а топката впоследствие попадна в краката на Де Йонг, който нямаше как да сбърка.

Любопитно е, че домакините можеха да поведат още в 7-ата минута, когато получиха правото да изпълняват дузпа, но Роберт Левандовски пропусна от бялата точка.

Оттук нататък на Барселона предстои гостуване на Осасуна и след това домакинство на Еспаньол.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Барселона: 1. Тер Стеген, 18. Жорди Алба, 17. Маркос Алонсо, 3. Жерар Пике, 28. Балде, 5. Серхио Бускетс, 21. Френки де Йонг, 8. Педри, 11. Феран Торес, 7. Усман Дембеле, 9. Роберт Левандовски

Наставник: Шави Ернандес

Алмерия: 13. Фернандо Мартинес, 24. Мендес, 2. Кайки, 19. Ели, 21. Чуми, 15. Акиеме Родригес, 23. Самуел Коща, 3. Мелеро, 5. Лукас Робертоне, 7. Ларджи Рамазани, 12. Лео Баптищао

Наставник: Руби Жоан