Барса отново не победи, допусна куриозен гол
Каталунците записаха четвърти пореден мач без победа

Кризата в Барселона се задълбочи, след като тимът Роналд Куман стигна само да равенство – 1:1, при гостуването на Алавес в двубой, в който домакините играха половин час в намален състав.

Това бе четвъртата поредна среща без победа в първенството за Барса, който е 12-и в класирането на Ла Лига с едва 8 спечелени точки от 6 мача.

Алавес поведе в резултата в 31-ата минута, когато Луис Риоха се възползва от небрежното отиграване на вратаря Нето, не успял да изчисти върнатата към него от Жерар Пике топка и откри – 1:0.

Четвърт час след подновяването на играта домакините останаха на терена с 10 човека, след като Хота получи втори жълт картон за опасна игра (високо вдигнат крак). Още при следващата си атака пък Барса изравни чрез Антоан Гризман, възползвла се от неточност в отбраната на Алавес.

Статистиците отчетоха, че каталунците са нанесли общо над 20 удара, но в крайна сметка за пореден път не съумя да намери верния път към победата.