Барса с нова крачка към титлата след победа над Атлетик Билбао
Това е девети минимален успех за каталунците през кампанията

Барселона премина и през страната на Баските с минимален успех, който през сезона е девети за “каталунците”. Седмица преди шампионатното и възлово “Ел Класико” те победиха Атлетик Билбао с 1:0 в 25-ия кръг на Ла Лига.

В края на първата част гол на Рафиня на първо време не бе зачетено заради засада, но след преразглеждане с ВАР голът на бразилеца бе потвърден.

Натискът на “баските” стана все по-голям в заключителните минути. В 79-ата минута пред Тер Стеген отново се наложи да проявява блестящ рефлекс при удар на Икер Муняин.

Три минути преди края на срещата Уилямс изкочи от дълбока позиция, преодоля Тер Стеген, но след консултация с ВАР попадението му не бе зачетено заради игра с ръка на Муняин в началото на атаката.

Барселона е лидер в класирането, а Билбао е на 9 място с 33 точки.