Барса срази Севиля с класика и се възползва от грешката на Реал
Каталунците вече имат аванс пред вечния си съперник на върха в класирането от 8 точки.

Тимът на Барселона продължи с победното си представяне в испанската Ла Лига и записа пета поредна победа.

Този път в жертва на каталунците се превърна състава на Севиля, който отстъпи на “Камп Ноу” с 0:3 от отбора на Шави Ернандес.

Първото попадение за Барса падна в 58-ата минута, когато Жорди Алба бе точен след асистенция на Франк Кесие.

В 71-ата минута пък младият талант Гави се възползва от добро подаване в наказателното поле от страна на Рафиня и удвои аванса на домакините.

Класическият резултат на таблото оформи Рафиня в 79-ата минута, когато материализира отличното подаване на Жорди Алба в гол.

С тази победа съставът на Барселона успя да се възползва по отличен начин от днешната сензационна загуба на Реал Мадрид от Майорка и така каталунците дръпнаха на върха пред вечния си съперник с 8 точки.

Отборът на Севиля пък, който в последно време записа нелоши резултати след катастрофалното начало на сезона, заема 16-ата позиция с 21 точки.

В следващия кръг от Ла Лига Барса ще премери сили с Виляреал, а футболистите на Хорхе Сампаоли ще приемат у дома Майорка.

Стартови състави на двата отбора:

Барселона: 1. Марк-Андре тер Щеген, 18. Жорди Алба, 15. Андреас Кристенсен, 4. Роналд Араухо, 23. Жул Кунде, 21. Френки де Йонг, 5. Серхио Бускетс, 8. Педри, 6. Гави, 22. Рафиня, 9. Роберт Левандовски

Треньор: Шави

Севиля: 13. Боно, 19. Маркос Акуня, 4. Карим Рекик, 6. Неманя Гудел, 22. Люик Баде, 2. Гонсало Монтиел, 18. Папе Гей, 10. Иван Ракитич, 8. Жоан Жордан, 21. Оливер Торес, 15. Юсуф Ен Несири

Треньор: Хорхе Сампаоли