Барселона е с единия крак аут от Купата на краля
Каталунците загубиха с 0:2 първия мач срещу Севиля в полуфиналите

Севиля спечели с 2:0 домакинството си на Барселона в първия полуфинал за Купата на краля между двата тима. Жул Кунде даде преднина за севилци през първото полувреме, а бившият играч на Барселона – Иван Ракитич, оформи крайния резултат в 85-ата минута.

Първата голова възможност създадоха гостите в 11-ата минута, когато Гризман изведе добре Меси в пеналта на Севиля, но аржентинецът не успя да преодолее вратаря, който спаси.

Няколко минути по-късно Жул Кунде отправи опасен удар, но топката мина на сантиметри от гредата.

Резултатът бе открит в 25-ата минута, когато Жул Кунде направи отличен индивидиуален рейд, който завърши с точен изстрел във вратата на Тер Стеген.

Вратарят на Барса спаси опасен удар на Ескудеро малко преди края на първата част.

Лионел Меси опита удар извън пеналта в 54-ата минута, но стражът Буну се намеси добре и опази мрежата си суха.

Пет минути преди края на редовното време домакините организираха бърза атака, а с мощен удар Иван Ракитич огорчи бившите си съотборници, вкарвайки за крайното 2:0.