Барселона разби Бетис, титлата е все по-близо
Каталунците вече усещат задаващия се триумф в Ла Лига.

Барселона се наложи с категоричното 4:0 над Бетис в двубой от 32-рия кръг на испанската Ла Лига, който се проведе на “Камп Ноу”.

Домакините излязоха напред в резултата още в 14-ата минута, когато Андреас Кристенсен се разписа след асистенция на Рафиня.

В 33-ата минута ситуацията за Бетис се усложни, след като отборът остана в намален състав, тъй като Едгар Гонсалес бе изгонен.

Секунди по-късно се стигна до втори гол във вратата на “вердибланкос”, като този път точен за Барса бе Роберт Левандовски.

Преднината на каталунците стана класическа в 39-ата минута. Тогава Рафиня вкара след подаване на Серхио Бускетс.

Роберт Левандовски можеше да отбележи втори гол на сметката си в мача, но изстрелът му в 57-ата минута се отклони в гредата.

В 82-ата минута Ансу Фати центрира, а Гуидо Родригес от състава на гостите имаше нещастието да си вкара автогол.

С този успех тимът на Шави Ернандес вече има в актива си 79 точки на лидерското място, а Бетис е на 6-ата позиция с 49 пункта.

На Барселона предстои домакинство на Осасуна в следващия кръг от Ла Лига, а за “вердибланкос” визита на Атлетик Билбао.