Барселона с класика над Майорка, Ансу Фати блесна с два гола
Каталунците се поздравиха с убедителен успех в мач без особено значение.

След като допусна две последователни поражения от Реал Сосиедад и Валядолид, Барселона се завърна на победния път.

Отборът на Шави Ернандес, който отдавна си подпечата титлата от Ла Лига, надделя над Майорка с класическото 3:0.

Още в първата минута от мача Барса излезе напред в резултата чрез Ансу Фати, който се възползва от хубаво подаване на Гави.

Амат Ндиайе от състава на гостите пък извърши грубо нарушение срещу Алехандро Балде в 13-ата минута и така му бе показан първо жълт картон, а след преразглеждане с ВАР и червен такъв.

В 24-ата минута Ансу Фати вкара втория си гол в срещата след асистенция от страна на Роберт Левандовски.

С хубав изстрел с левия крак Гави оформи крайното 3:0 в 70-ата минута.

На Барселона предстои гостуване на Селта на 4-ти юни, а Майорка ще премери сили с Райо Валекано.

Барселона: Тер Стеген; Балде, Кристенсен, Кунде, Алба; Гави, Бускетс, де Йонг; Дембеле, Левандовски, Фати

Майорка: Грайф; Мафео, Валент, Копете, Гая, Коста; Баба, Морланес, Родригес; Амат, Муричи