Тимът от Петрич надигра Добруджа в Симитли

Беласица (Петрич) ознаменува по възможно най-добрия начин завръщането си в професионалния футбо, надделявайки с 2:1 над Добруджа в последния мач от първия кръг на Втора лига, игран на стадиона в Симитли.

Бела стартира много нахъсано и на практика унищожи интригата още в 12-ата минута, когато се сдоби с аванс от два гола.

След седем минути игра шут на Айвън Ангелов беше париран от вратаря Димитър Илиев, но отлично пласираният Мариян Вангелов, който бе привлечен от дублиращия тим на Пирин (Благоевград) не сгреши с находичава добавка – 1:0.

Триста секунди по-късно домакините дублираха преднината си, след като Мартин Таушанов материализира дузпата, отсъдена за за нарушение срещу Атанас Карачоров.

Малко след почивката Добруджа остана с човек по-малко заради втория жълт картон на Иван Тренчев.

Дори и в намален състав гостите от Добрич успяха да намалят изоставането си в 84-тата минута чрез Денислав Ангелов.