Бенфика изкова солиден аванс над Брюж в разочароващ мач
Най-слабият на теория 1/8-финал в ШЛ оправда очакванията на феновете

Бенфика спечели с 2:0 гостуването си на Брюж в 1/8-финалния им сблъсък в Шампионската лига.

След половин час игра двата отбора си размениха опасности пред двете врати, но без да се стигне до гол. Точно преди почивката Денис Одой отбеляза за Брюж, но страничният съдия вдигна флага си за засада. ВАР прегледа ситуацията и потвърди, че играчът на белгийците е бил в нередовна позиция.

Само пет минути след почивката обаче Бенфика получи дузпа след кто Джак Хендри направи нарушение в пеналта. От 11-те метра Жоао Марио стреля точно под напречната греда и преодоля Симон Миньоле за 0:1.

След почивката и двата отбора не успяха да намерят път към вратата на съперника, като главно действията се развиваха в средата на терена. В 88-та минута обче Нерес вкара втори гол за гостите след грешка в отбраната на белгийците.

Така португалците успяха да изковат сериозен аванс преди реванша в Лисабон след три седмици.