Лисабонският гранд не срещна съпротива от Динамо

Бенфика постигна убедителна победа с 3:0 у дома срещу Динамо Киев и по този начин с общ резултат 5:0 се класира в групите на турнира Шампионска лига. Лисабонският гранд тотално надигра своя опонент, като с три попадения през първото полувреме стигна до комфортния успех.

Възпитаниците на Роджър Шмид създадоха доста положения в първите двадесетиан минути на “Ещадио да Луж”. Първото попадение обаче падна чак в 27-ата минута, когато защитникът Отаменди засече с глава центриране на Нерес.

В 40-ата минута Рафа Силва с прецизен удар направи резултата 2:0 в полза на лисабонци. 120 секунди по-късно Давид Нерес вкара трето попадение за Бенфика.

През втората част домакините намалиха оборотите. Нямаше и причина лисабонци да нанасят още по-тежка загуба на Динамо Киев. Бенфика съхрани сили за предстоящия си мач през уикенда – гостуване на Боавища от Примейра лига.

В другите мачове от плейофите във вторник, Цървена звезда отпадна по злощастен начин, след като Милан Павков си вкара автогол за 2:2 срещу Макаби Хайфа в продължението на двубоя в Белград, с което израелският тим продължи напред с 5:4 общ резултат. Чешкият Виктория Пилзен пък отстрани Карабах след успех с 2:1 у дома.