Берое най-накрая взе три точки след 2:0 над Арда
Старозагорци нямаха успех в елита от 9-ти септември

Берое най-накрая победи в efbet Лига след като надви с 2:0 Арда (Кърджали) като домакин. Серията на старозагорци от шест мача без успех приключи след голове на Вини Трибуле и Абубакар Тунгара.

В 16-ата минута Лъчезар Котев опита късмета си от нищожен ъгъл, но изкара топката в аут.

Първият точен удар в мача дойде в 26-та минута, когато Тонислав Йорданов стреля, но Караджов показа добър рефлекс и изби в ъглов удар.

В началото на втората част заралии поведоха в резултата, след като Юруков изгуби топката в центъра и Вини Трибуле напредна бързо преди да си освободи позиция за стрелба и преодоля Господинов.

Малко след час игра Стив Траоре беше препънат в наказателното поле, а Радослав Гидженов веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Абубакар Тунгара, но Господинов парира 11-метровия наказателен удар, но малиецът беше пръв да стигне за добавка и прати топката във вратата.

С трите си точки днес Берое прекъсна серията си без победа в елита от 9-ти септември и събра 16 пункта, които ги изкачиха до 11-то място. Арда пък е с 23 точки на девето място.