Берое победи Локо Пловдив в контрола с гол на Камбуров
Първа победа за Петър Колев начело на Берое

Берое надви Локомотив Пловдив с 2:1 в контрола, която се игра в град Рила. Попаденията за “зелено-белите” отбелязаха Олджай Алиев и Мартин Камбуров, докато точен за “смърфовете” бе Димитър Илиев от дузпа.

Локомотив Пловдив имаше отличен шанс да поведе в 5-ата минута, но Лукас Салинас от чиста позиция не успя да намери очертанията на вратата на Генадий Ганев.

В 11-ата минута Кийлън Лебон проби в наказателното поле на Локомотив и отправи опасен удар, но стражът на “смърфовете” Илко Пиргов плонжира и изби в ъглов удар.

Десет минути след това новото попълнение на “черно-белите” Артур Крачун допусна грешка, като подари топката на Кийлън Лебон, който комбинира с Олджай Алиев, чийто удар попадна право в ръцете на Илко Пиргов.

В 33-ата минута нападателите Кукула и Георги Минчев се спречкаха, поради което получиха жълти картони от главния рефер Станимир Тренчев.

Берое откри резултата в 38-ата минута. Юношата на “зелено-белите” Михаил Стоянов пусна отличен пас по дясното крило към Илиян Стефанов, който отправи отлично центриране в пеналта на Локомотив. Стражът на “черно-белите” Илко Пиргов плонжира, но не успя да пресече центрирането и топката стигна до Олджай Алиев, който се разписа на празна врата за 1:0.

Седем минути след началото на втората част, Лебон комбинира с появилия се в игра Камбуров, който отправи удар към вратата на Пиргов, но вратарят спаси.

В 59-ата минута Локомотив Пловдив изравни от дузпа. Вратарят Иван Гошев извърши нарушене срещу Георги Минчев. Звездата на “черно-белите” Димитър Илиев не сбърка от бялата точка – 1:1.

Берое отново излезе напред в резултата в 73-ата минута. Защитникът Джунейт Али центрира в наказателното поле на съперика, където Мартин Камбуров се разписа с глава за 2:1, като това се оказа победното попадение за заралии в мача.

Съставите на двата отбора:

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Артур Крачун, Олексей Биков (63 – Зидол Сейменски), Мартин Паскалев, Бирсент Карагарен, Конър Руан, Емил Янчев, Иван Арамазов, Лукас Салинас (70′ – Айвън Ангелов), Димитър Илиев, Георги Минчев

Берое: 12. Генадий Ганев (46′ – 1. Иван Гошев) 14. Михаил Стоянов, 3. Мирослав Енчев (46′ – 24. Ефе Али), 15. Георги Динков (46′ – 29. Камен Хаджиев), 19. Александър Василев (46′ – 4. Христо Митев), 18. Серкан Юсеин (46′ – 17. Реян Даскалов), 77. Божидар Пенчев (46′ – 28. Симеон Мечев), 73. Илиян Стефанов (46′ – Александър Цветков), 21. Кийлън Лебон, 7. Кукула (46′ – 9. Мартин Камбуров), 91. Олджай Алиев (46′ – 2. Джунейт Али)