Берое срази Ботев (Пд) в поредната Битка за Тракия
Заралии спечелиха с 3:0 и се изравниха с петия в класирането

Берое спечели по безапелационен начин поредното издание на Битката за Тракия срещу Ботев (Пд), побеждавайки „канарчетата“ с 3:0. След днешния успех тимът на Димитър Димитров-Херо се изравни по точки (24) с петия ЦСКА 1948. Ботев записа пети пореден мач, в който не успява да стигне до победата и остава на 10-ото място с 14 точки.

Берое стартира по-добре на тежкия терен в Стара Загора, а в 20-ата минута Иван Минчев комбинира с Еривалдо, който с точен изстрел в долния ляв ъгъл откри резултата.

След почивката домакините решиха всичко в мача с два гола в рамките на три минути. Първо в 54-ата Алиун Фал удвои преднината на Берое, вкарвайки осмия си гол от началото на сезона, а в 57-ата Георги Ангелов оформи класиката.

Берое гостува на Царско село на 16 декември в предпоследния си мач за годината, а Ботев (Пд) има визита на Лудогорец на 20 декември, което ще е последният двубой за „жълто-черните“ през 2020-а.