Без победител между България U21 и Уелс U21 след бързи голове
Двата тима решиха всичко в мача за 120 секунди.

Младежкият национален отбор на България и този на Уелс не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно 1:1 в двубой от квалификациите за Европейското първенство през 2023-та година.

През първото полувреме от двубоя възпитаниците на Александър Димитров стояха по-добре на терена и имаха няколко нелоши възможности, но попадение така и не падна.

Нулите на таблото обаче не се запазиха и през втората част. В 61-ата минута влезлият от резервната скамейка Владимир Николов реализира в противниковата врата, давайки аванс в резултата на нашия тим.

Радостта на “лъвчетата” обаче не продължи дълго, тъй като Самуел Пиърсън възстанови равенството, което се оказа и финално – 1:1.

До края на срещата не се стигна до някакви сериозни положения и така българите и “драконите” си разделиха точките.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Уелс U21: 12. Шепърд – 6. Бойс, 3. Джоунс, 2. Стивънс, 5. Астли, 7. Пиърсън, 4. Тейлър, 8. Уилямс, 15. Торп, 9. Вейл, 10. Дейвис

Селекционер: Пол Бодин

България U21: 12. Дамян Христов – 2. Виктор Попов, 13. Симеон Петров, 18. Атанас Чернев, 3. Йоан Стоянов, 14. Филип Кръстев, 6. Валентин Антов, 8. Илия Груев-младши, 7. Кристиан Добрев, 11. Димитър Тонев, 20. Силвестър Джаспър

Селекционер: Александър Димитров