Елитният Царско село и втородивизионния Миньор Перник завършиха наравно – 1:1, в контролна среща, играна на стадион „Арена Царско село“.

В тима на домакините се завърнаха възстановените Стефан Христов, претърпял операция преди няколко седмици и бразилецът Густаво Карбониери, който пък изигра първи минути от края на месец януари, когато скъса предни кръстни връзки по време на подготовката в Кипър.

Съставът на Любо Пенев излезе напред след половин час игра с гол на Емануил Манев, оказал се най-съобразителен след центриране отляво на Ивайло Марков.

Гостите от Перник, предвождани във втори мач от Христо Янев, успяха да изравнят в 70-ата минута, когато дебютантът Янко Сандански стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира и заблуди Джони Пласид.

Първи минути за Миньор записаха и други две нови попъления – Четин Садула и Иван Вълчанов.