Безмилостен Бенфика не остави шансове на Ювентус
Бианконерите инкасираха четвърта загуба и останаха зад борда

Вдъхновеният тим на Бенфика изнесе респектираща лекция на италианския Ювентус, надигравайки го с 4:3 в предпоследната си среща в Група Н на Шампионската лига.

По този начин съставът от Лисабон си гарантира класирането за 1/8-финалите и сложи край на крехките надежди на Бианконерите за прогрес в надпреварата.

Пари Сен Жермен, който пък разгроми израелския Макаби Хайфа, и Бенфика събраха по 11 точки, осем повече от Юве и Макаби.

Домакините се сдобиха след гол на Антонио Силва, но малко след него Мойс Кийн изравни. Още преди почивката обаче чрез Жоао Марио и Рафа Силва резултатът набъбна до 3:1.

Малко след почивката Рафа Силва се разписа за втори път след асистенция на испанския краен бранител Алехандро Грималдо и това сякаш предвещаваше крушение за Юве.

Италианците все пак съумяха да намалят щетите с голове на Аркадиуш Милик и Уестън МакКени, но за нещо повече не останаха сили…