Безпогрешната серия на Ман Сити продължи с победа над Уест Хем
"Гражданите" се наложиха с 2:1 над тима на Дейвид Мойс, дръпнаха с 13 точки на преследвачите

Манчестър Сити записа 20-а поредна победа във всички турнири, след като се наложи с 2:1 над Уест Хем в мач от 26-ия кръг на Премиър лийг.

Точни за тима на Пеп Гуардиола бяха двамата централни защитници Рубен Диаш и Джон Стоунс, а Микаел Антонио се разписа за „чуковете“ .

Играта бе равностойна през първия половин час, но домакините успяха да поведат още с първия си точен удар. Диаш засече добре с глава центриране на Де Бройне и даде преднина на своя тим в 30-ата минута.

Малко преди края на първото полувреме „чуковете“ възстановиха паритета. При грешка на Агуеро в половината на Сити гостите организираха бърза атака, която завърши с попадение на Антонио.

След почивката „гражданите“ вдинаха оборотите, а в 68-ата Стоунс донесе успеха за отбора на Манчестър Сити.

Така Манчестър Сити са с 62 точки, на 13 от втория и третия Манчестър Юнайтед и Лестър. Уест Хем остава на 4-ото място с 45 точки.