Бивш тим на Георги Василев оглави класирането в Бундеслигата
Столичният Унион на върха след 6:1 срещу Шалке 04

Унион (Берлин) се изстреля на върха на временното класиране в Бундеслигата след оглушителна победа над Шалке 04 с 6:1 като гост.

Точни за столичани, които постигнаха най-големия успех в историята – финал в турнира за Купата на страната, под ръководството на изтъкнатия български специалист Георги Василев, бяха Мортен Торсби, Шералдо Бекер и Яник Хаберер (преди почивката) и отново Бекер и два гола на Свен Микел през второто полувреме.

Единственото попадение за домакините от Гелзенкирхен бе дело на Мариус Бюлтер от дузпа.

Разбира се, още тази вечер Унион може да бъде изпреварен от Байерн, който в момента е на втора позиция, но с 9 точки, само една по-малко от берлинчани. Баварците приемат Борусия Мьонхенгладбах.