Бодьо/Глимт отново удари Рома, Лестър и ПСВ с нулево реми
Фейенорд и Славия Прага с голов спектакъл, Марсилия срази с 2:1 ПАОК в първия четвъртфинал на Лига на конференциите

Днес се изиграха четвъртфиналите в турнира Лига на конференциите.

В 19:45 се проведе срещата между Фейенорд и Славия Прага. Двата тима сътвориха истинско голово шоу, изпълнено с обрати, в което си размениха по три гола. Синистера изведе домакините напред в резултата, но Олайника изравни малко преди почивката. През второто полувреме Сор направи обрата пълен с гол в 67-ата. След попадения на Сенеси (74) и Кьокджю (86), феновете видяха нов развой и Фейенорд поведе с 3:2. Дълбоко в добавеното време Ибрахим  Траоре измъкна гостите от загуба, оформяйки крайното 3:3.

В 22:00 часа българско време бяха другите три сблъсъка.

Норвежкият Бодьо/Глимт отново се оказа непреодолим съперник за италианския Рома (двата тима се срещнаха в груповата фаза, където Бодьо/Глимт спечели първия мач с 6:1, а в реванша мачът приключи при 2:2). „Римските вълци“ поведоха при гостуването си днес чрез Пелегрини през първата част, но второто полувреме норвежците обърнаха нещата в своя полза чрез попадения на Салтнес и Ветлесен.

Със същия резултат 2:1 Олимпик Марсили срази ПАОК, а в четвъртия мач, този на Лестър и ПСВ, феновете не видяха попадения (0:0).