Болезнен край на европейската приказка на Локомотив Пловдив
„Черно-белите“ загубиха с 2:4 реванша с Копнехаген и отпадат на крачка от плейофите в Лига на конференциите

Локомотив Пловдив не успя да се класира за плейофите на Лига на конференциите, след като допусна тежка загуба с 2:4 във втория мач с Копенхаген в третия квалификационен кръг на турнира. Първата среща завърши при резултат 1:1, но днес на „Паркен“ датчаните бяха безкомпромисни и заслужено стигнаха до успеха. Копенхаген поведе пред собствена публика с 2:0 след две попадения на Кевин Дикс до 20-ата минута. Проблясък на надежда за „смърфовете“ имаше в 30-ата след гол на Димитър Илиев, но в края на полувремето Пеп Биел върна преднината от два гола на Копенхаген. В началото на втората част Дарами покачи на 4:1, а в края на мача Лукас Салинас оформи крайното 2:4.

Мохамед Дарами нанесе първия точен удар в мача още преди да измине една минута, но Илко Пиргов бе покрил добре ъгъла си и спаси.

Локомотив отговори малко по-късно с точен удар на капитана Илиев, който не затрудни вратаря на домакините.

Натискът на датчаните даде резултат в 11-ата минута, когато след изпълнение на корнер отбраната на „железничарите“ изпусна Кевин Дикс, който насочи точно с глава в мрежата – 1:0.

Попадението даде импулс в играта на Копенхаген, като домакините пропуснаха две чисти положения в следващите минути. Първо Пиргов се намеси ключово при удар от малка дистанция на Вилчек, а минута по-късно Дикс не успя да насочи от няколко метра във вратата.

В 20-ата минута добра солова акция на отляво на Мохамед Дарами завърши с отлично подаване към далечната греда за Кевин Дикс, който на празна врата удвои.

Фалк в 24-ата можеше да направи разликата класическа, но след лек рикошет в крака на Гомис последва и нова добра изява на Пиргов, който изби, след което играч на Локомотив изчисти в корнер точно преди Вилчек да нанесе решаващ удар.

Домакините доминираха на терена, но в 30-ата минута Димитър Илиев вдъхна надежда на „смърфовете“. Крачун засече с глава след центриране от фаул на Умарбаев, вратарят Грабара изби, след което капитанът на Локомотив стреля към долния ляв ъгъл, а Кристиансен направи неуспешен опит да избие и топката се оплете в мрежата – 2:1.

За съжаление пловдивчани продължиха с прекалено дефанзивната си игра и пет минути преди края на първата част получиха трети гол, чийто автор бе Пеп Биел.

Копенхаген продължи с офанзивата и след почивката, а резултатът не закъсня. В 48-ата Лерагер изведе отлично Дарами, който увенча добрата си игра в мача и с попадение – 4:1.

Действията продължиха да се развиват почти изцяло в половината на „смърфовете“, а в 71-ата гостите имаха и късмет при удар на Йонас Винд, при който топката срещна напречната греда и падна на голлинията, но без кълбото да премине линията с целия си обем.

Локомотив използва отпускане в края на домакините и вкара втори гол. При добра атака на “железничарите” топката бе пратена за Димитър Илиев, който свали добре с глава за Лукас Салинас и резервата намали в 85-ата на 2:4.

Повече попадения не паднаха и Копенхаген продължава към плейофите, в които ще срещне победителя от двойката Сиваспор – Динамо Батуми.

Копенхаген: 1. Камил Грабара, 2. Кевин Дикс, 5. Давид Хочолава, 20. Николай Бойлесен (к), 34. Виктор Кристиансен, 6. Йенс Стаге, 33. Расмус Фалк, 12. Лукас Лерагер, 16. Пеп Биел, 9. Камил Вилчек, 11. Мохамед Дарами

Резерви: 13. Стен Гритебурст, 21. Карл-Йохан Йонсон, 3. Пиер Бенгтсон, 10. Карлос Зека, 22. Петер Анкерсен, 23. Йонас Винд, 24. Уилиам Бьовинг, 26. Мариос Ойконому, 27. Валдемар Лунд, 28. Расмус Хьойлунд, 30. Хакон Арнар Харалдсон

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 25. Артур Крачун, 20. Милош Петрович, 9. Бирсент Карагарен, 34. Петър Витанов, 6. Емил Янчев, 11. Конър Руан, 39. Парвиз Умарбаев, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев

Резерви: 71. Лукас Раедер, 2. Олексий Биков, 5. Мартин Паскалев, 7. Шакил Сно, 16. Лукас Салинас, 19. Александър Иванов, 44. Николай Николаев, 61. Винсент Марсел