Болоня разби Удинезе и вече е осми в Серия А
Възпитаниците на Тиаго Мота със страхотно представяне у дома

Болоня записа класическа победа с 3:0 в домакинството си на Удинезе в среща от 28-ия кръг на Серия А. Домакините взеха солиден аванс от два гола още до почивката, а през втората част затвърдиха успеха с трети гол.

С този успех отборът на Болоня вече е осми в класирането на Серия А. Тимът събра 40 точки в актива си и е на четири зад седмия Ювентус. Удинезе пък се смъкна на 10-ото място в таблицата с актив от 38 пункта.

Защитникът Щефан Пош даде аванс на Болоня с попадение още в 3-ата минута. Девет минути след това Никола Моро удвои аванс на “червено-сините”.

С 49-ата минута Муса Бароу вкара трети гол за Болоня. За гамбийския нападател това бе едва трети гол от началото на сезона в Серия А.

С успеха днес Болоня сложи край на серия от три мача без победа. В следващия кръг тимът на Тиаго Мота гостува на Аталанта.