"Рособлу" записаха десета победа в Калчото този сезон

Болоня записа успех с 1:0 срещу Интер в мач от 24-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата бе отбелязано в 76-ата минута от Рикардо Орсолини, с което домакините спечелиха трите точки.

Победата даде някакви надежди на Болоня, че може да се пребори за място в европейските клубни турнири. “Рособлу” събраха 35 точки в актива си и са на шест пункта зад шестия в таблицата Аталанта. Интер пък остана с 47 точки на второто място и до няколко кръга Наполи ще бъде обявен за шампион.

Болоня заслужи днешния си успех с много стабилна игра в защита и добри комбинации в атака. Домакините вкараха попадение още в 12-ата минута чрез Муса Бароу, но то бе отменено след намеса на ВАР поради засада. Интер отправи само един точен удар до почивката и не успя сериозно да затрудни вратаря на съперника.

Решаващият момент в мача дойде в 76-ата минута. Нападателят получи подаване от Шутен и с прецизен удар порази вратата на Онана – 1:0.

Болоня задържа аванса си до края на срещата и се поздрави с десетата си победа за сезона в Серия А.